*استفاده از بنتونیت بجای ترکیب نمک و زغال در چاه های ارت*

/, مقالات/*استفاده از بنتونیت بجای ترکیب نمک و زغال در چاه های ارت*

*استفاده از بنتونیت بجای ترکیب نمک و زغال در چاه های ارت*

در گذشته در چاه های ارت از ترکیب نمک و زغال به عنوان مواد نگهدارنده استفاده می شد ولی به دلیل  خاصیت خورندگی بسیار بالای نمک ، پس از مدت کوتاهی الکترودها و اتصالات مربوط به طور کامل از بین رفته و بایستی با صرف هزینه های اظافی اقدام به تعویض الکترودها نمود ، در صورتی که بنتونیت باعث حفاظت از صفحه مسی می گردد .

بر اثر بارندگی های سالیانه پس از مدتی نمک شسته شده وبه لایه های زیرین زمین منتقل میشود  و مقاومت زمین مجدداً افزایش می یابد .  ضمناً تأثیر نا مناسبی بر سفره های آب زیر زینی نیز دارد .

بنتونیت فاقد مواد شیمیایی خطرناک بوده و با محیط زیست سازگار می باشد .به دلیل خاصیت جذب آب بالای بنتونیت ، تا مدت طولانی رطوبت را در خود نگه می دارد و به این دلیل برای زمین های خشک و کویری بسیار مناسب است .

استفاده از بنتونیت از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است زیرا علاوه بر قیمت پایین تر و کیفیت مناسب تر نسبت به زغال و نمک ، در این طرح حجم وعمق شبکه ارت کاهش می یابد .

 خاصیت تبادل یونی بنتونیت بسیار بالا است .

بنتونیت قابلیت استفاده در انواع روش های اجرایی سیستم زمین را داراست .

استفاده از بنتونیت در زمین های سنگی و سنگ لاخی توصیه جدی میشود .

بالا بودن طول عمر مفید میله ارت و صفحه مسی  به علت ممانعت از اکسید شدن و پدیده خورندگی و حمل ونقل آسانتر و تمیزتر نسبت به زغال و نمک از مزایای بنتونیت می باشد .

فروشگاه  اسپارک لایت در زمینه فروش انواع بنتونیت ، صفحه مسی و انواع سیم مسی فعالیت داشته و آمادگی خود را جهت ارائه خدمات به شما سروران گرامی اعلام می دارد.

جهت استعلام قیمت  تماس بگیرید.

36610963  –  09129574700  تقیانی

 

 

 

 

توسط | 1397/6/11 18:05:01 سه شنبه 06 شهریور 1397|ارتینگ, مقالات|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه

اطلاعات تماس ما

تهران-لاله زار جنوبي-پاساژ نور طبقه دوم- پلاك ١٦/١

تلفن: 02136610963

تلفن همراه: 09129574700

فکس: 02136610963

وبسایت: الكترو اسپارك لايت

برخی از کارها

درباره ما

وبسایت اسپارک لایت در سال 1393، با هدف فروش کالای برق، مبتنی بر ارائه اطلاعات فنی کامل، در دامنه  www.SparkLight.ir تاسیس شد . از آنجایی که هدف اصلی سایت ما ، آگاه سازی مشتریان از مشخصات و کاربردهای محصولات است، بسیاری از محصولات را بدون قیمت اما با مشخصات فنی ارائه میدهد تا مخاطبان، بتوانند محصول مورد نظر و برند مناسب را انتخاب کنند